Czym jest inkubator przedsiębiorczości?

Jesteśmy inkubatorem przedsiębiorczości, ale akademickim. Naszym priorytetem jest akademickość i przedsiębiorczość akademicka. Joanna Kostuś, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości była gościem Radia Sygnały.

Posłuchaj wywiadu

 

Czym właściwie jest inkubator? Jak działamy? Jaką pomoc możesz u nas uzyskać? O tym wszystkim mówiła Joanna Kostuś w wywiadzie dla Radia Sygnały.

 

“Jeżeli student przyjdzie do nas i powie, że chce założyć firmę, a nie wie, jak to zrobić, to oczywiście potrafimy mu w tym pomóc. Taką firmę jest w stanie założyć w ciągu jednego dnia.”

Jaką pomoc możesz uzyskać w AIP? O tym dowiesz się, słuchając wywiadu.

 

“Staramy się zawsze aplikować i zabezpieczyć środki, aby najpierw studenci, a także mieszkańcy regionu, mieli możliwość uzyskania dotacji na rozwój własnej firmy i dodatkowego wsparcia.”

Jak wziąć udział w projekcie i uzyskać dotację? W wywiadzie zostało to szczegółowo przedstawione.

 

O przedsiębiorcach wynajmujących u nas biurka, pani dyrektor mówi:

Mamy kontakt z naszymi przedsiębiorcami w różny sposób, na przykład w postaci mixerów, staramy się ich zintegrować razem.”

AIP nie tylko udziela wsparcia i doradztwa dla przedsiębiorców, ale pomaga im nawiązywać kontakty biznesowe z sobą nawzajem. Powierzchnia biurowa w formie open space sprzyja rozmowom i współpracy między przedsiębiorcami.

 

“Inkubator to nie tylko studenci, ale też pracownicy naukowo-dydaktyczni

Umożliwiamy współpracę naukowców z firmami. Dzięki temu transferowi wiedzy powstają innowacyjne rozwiązania, nawet w skali całego kraju, dzięki którym przedsiębiorstwa mogą się rozwijać.

 

“Nauka ściśle związana z biznesem

Studia nierozerwalnie powiązane z pracą? Posłuchaj o projekcie studiów dualnych, zrealizowanym dzięki współpracy AIP.