Rok akademicki jeszcze majaczy się na horyzoncie, ale już dziś podwoje otwiera akademia biznesu AIP UO! Zapraszamy na nasz najnowszy kurs e-learningowy “Działalność nierejestrowa od A do Z”, który już jest dostępny na platformie Moodle! Kurs jest aktualny na dzień 22.02.2022 r. Dla kogo jest ten kurs i czego możesz się z niego dowiedzieć? O tym właśnie chcielibyśmy Ci opowiedzieć dzisiaj:

Działalność nierejestrowa – o co tu chodzi?

Najprościej rzecz ujmując, działalność nierejestrowa to firma, którą możesz prowadzić bez rejestracji i bez comiesięcznego przelewu na ZUS. To świetny sposób na przetestowanie firmy i sprawdzenie, czy biznes to właśnie świat dla Ciebie.

Tylko uwaga – jeśli po prostu zaczniesz działać bez sprawdzenia swoich obowiązków i wiedzy, jak to wszystko rozliczyć, możesz napytać sobie biedy.

Ale nie obawiaj się! Jakkolwiek groźnie to brzmi, to wszystko jest do ogarnięcia. I właśnie po to przygotowaliśmy kurs na Moodle pt. Działalność nierejestrowa od A do Z.

Kurs został zaktualizowany na dzień 22.02.2022 r.

Dlaczego warto?

Co zyskasz dzięki kursowi i działalności nierejestrowej?

+ Zaoszczędzisz czas – dowiesz się, jak postawić pierwsze kroki w biznesie bez przeszukiwania połowy Internetu.

+ Sprawdzisz swój pomysł na biznes – dowiesz się, jak przetestować swój pomysł na biznes bez rejestracji i obawy “Z czego zapłacę ZUS”?

+ Zyskasz dodatkowe dochody – zastanawiasz się, jak dorobić w wolnym czasie? Działalność nierejestrowa to może być właśnie strzał w dziesiątkę, żeby dorobić parę groszy.

+ Zdecydujesz, czy biznes to coś dla Ciebie – jeśli wciąż zastanawiasz się “biznes czy praca?”, to działalność nierejestrowa może pomóc Ci odpowiedzieć sobie na to pytanie!

Czego dowiesz się z kursu?

Kurs podpowie Ci:

→ Dla kogo jest działalność nierejestrowa, kto nie może z niej skorzystać, a komu… to się zwyczajnie nie opłaca.

→ Jakie obowiązki na Tobie ciążą (niezależnie od braku rejestracji) i jak się z nich wywiązać.

→ Jak dokumentować działalność, żeby nie obawiać się kontroli z urzędu.

→ Jak rozliczyć działalność nierejestrową i jak w ogóle wyglądają podatki.

→ Jak zakończyć działalność i co jeśli przekroczysz limity.

Kurs składa się tylko z 4 lekcji, więc nie zajmie Ci wiele czasu, a pozbiera wiedzę w jedną sensowną całość.

Do kursu możesz dołączyć w dowolnym czasie, ale w biznesie każda minuta jest cenna – im szybciej wystartujesz, tym lepiej!

Potrzebujesz zaświadczenia o ukończeniu kursu? Wystarczy że przerobisz kurs, rozwiążesz (banalnie prosty!) test i… zgłosisz się do nas! Szczegóły wewnątrz kursu.