E-commerce. Wyzwania i perspektywy dla opolskich przedsiębiorców

Zastanawiasz się nad założeniem działalności związanej z e-commerce? A może już taką działalność prowadzisz? Weź udział w szkoleniu w ramach projektu „E-commerce. Wyzwania i perspektywy dla opolskich przedsiębiorców”.

ulotka_cieta_1s_E_commerce ulotka_cieta_2s_E_commerce

O projekcie

„E-commerce. Wyzwania i perspektywy dla opolskich przedsiębiorców” to projekt realizowany przez Fundację SENSO. W ramach projektu organizowane są dwa spotkania podzielone na dwie części. Pierwsza to rozmowy w formule World Cafe – w luźnej atmosferze, przy kawie nasi eksperci będą opowiadać, rozwiewać wątpliwości, doradzać i odpowiadać na pytania związane m.in. z: prowadzeniem firmy w internecie, dokonywaniem transakcji przez sieć (e-commerce), zakładaniem sklepu internetowego. Druga część to warsztaty User Experience – praktyczna nauka rozpoznawania potrzeb i badania zachowań obecnych i przyszłych klientów oraz zapoznania się z projektowaniem przyjaznych użytkownikowi strony internetowej i sklepu.

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Opola udział w projekcie jest bezpłatny!

Tematy poruszany przy stolikach eksperckich – World Cafe

Prawo – Co powinien zawierać regulamin sklepu? Jakie prawa ma sprzedawca, a jakie klient? Poznaj podstawowe pojęcia i typowe błędy zaczynających.

Reklama i SEO – Gdzie reklamować swoją działalność? Czy warto korzystać z Google Adwords?  Co to jest SEO i dlaczego jest ważne? Ile to wszystko może kosztować?

Ekosystem sprzedaży – Dowiedz się, jak uruchomić przynoszący zyski sklep: wybierz oprogramowanie, określ docelowego klienta, zaplanuj logistykę.

Stolik techniczny – Jak wybrać serwer i domenę? Czego się wystrzegać? Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i klientów.

Warsztaty User Experience

W trakcie dwugodzinnych warsztatów w sali komputerowej poznasz w praktyce metody badania potrzeb i zachowań Twoich klientów. Dowiesz się, jak optymalizować funkcjonowanie i wygląd Twojego sklepu, by był przyjazny użytkownikom. Poruszone zostaną kwestie zarówno użyteczności, dostępności jak i aktualnych trendów w projektowaniu stron i sklepów.

Dla kogo?

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką sklepów internetowych, bez względu na aktualny stan zatrudnienia. Projekt skierowany jest do mieszkańców Opolszczyzny, prowadzących lub planujących rozpocząć działalność gospodarczą związaną z e-commerce.

Kiedy i gdzie?

W szkoleniu można wziąć udział w jednym z terminów: 17 października lub 7 listopada 2016 roku. Szkolenie odbędzie się w Studenckim Centrum Kultury w Opolu (ul. Katowicka 95).

8.00 – 9.00 Rejestracja i networking

9.00 – 9.45 Rozpoczęcie i część ogólna

9.45 – 10.00 Przerwa

10.00 – 14.00 Word café