EEC – LIDERZY PRZYSZŁOŚCI

EEC – Liderzy Przyszłości to przedsięwzięcie mające zwiększyć udział młodych w życiu publicznym oraz promowanie aktywnej postawy obywatelskiej. Studencie! Weź udział w wykładach otwartych „Z Młodymi i dla Młodych” podczas EEC.

Europejski Kongres Gospodarczy – EEC

Europejski Kongres Gospodarczy (EEC ) jest trzydniowym cyklem debat i spotkań z udziałem sześciu tysięcy gości z Polski i z innych krajów europejskich. W blisko stu sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, a uczestnikami Kongresu są komisarze unijni, premierzy państw europejskich i przedstawiciele polskiego rządu. W tym opiniotwórczym gronie – przyjmując formę otwartej debaty publicznej – rozmawiamy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy.

Projekt EEC – Liderzy Przyszłości

EEC – Leaders of Tomorrow/ Liderzy Przyszłości to przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie udziału młodych w życiu publicznym oraz promowanie aktywnej postawy obywatelskiej. Naczelnym założeniem projektu jest stworzenie przestrzeni włączającej w europejską debatę przyszłych liderów życia gospodarczego i publicznego oraz szersze otwarcie Kongresu na ludzi młodych – przedsiębiorczych i aktywnych, śmiałych i samodzielnie myślących.

Z Młodymi i dla Młodych” – wykłady otwarte podczas EEC

Inicjatywa realizowana w formie wykładów otwartych dedykowanych młodej przedsiębiorczości oraz aktywnej postawie obywatelskiej. Całość składać się będzie z serii wystąpień prelegentów trwających około 20 minut oraz pytań uczestników (około 15-30 minut po każdej prelekcji). Do udziału w projekcie zostanie zaproszonych około 20 gości –przedstawicieli świata biznesu i polityki, przedsiębiorców, komisarzy unijnych, ekspertów.

Prelegenci to m.in.: Jyrki Katainen – Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Komisarz UE ds. Miejsc Pracy, Wzrostu, Inwestycji i Konkurencyjności; Jakub Karnowski – Prezes Zarządu, Polskie Koleje Państwowe SA; Marcin Beme – Prezes Zarządu, Audioteka SA; Piotr Voelkel – Założyciel, Grupa Kapitałowa Vox oraz przedsiębiorca, inżynier z wykształcenia, znawca sztuki i promotor polskiego designu, mecenas wielu projektów kulturalnych i edukacyjnych. A to dopiero początek!

Przewidywana liczba uczestników: ok. 500-1000.

Grupą docelową są studenci wszystkich studiów stacjonarnych, wieczorowych i zaocznych zarówno uczelni państwowych, jak i prywatnych.

 

Studentko! Studencie! zapisz się już dziś! Rejestracja odbywa się na stronie EEC.

VII Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w Katowicach, w dniach 20-22 kwietnia 2015 r.