Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Czy myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej lub od niedawna ją prowadzisz? A może prowadzisz dobrze prosperującą działalność i chcesz wejść na nowe rynki lub poszukujesz nowych pomysłów? W ramach programu “Erasmus dla młodych przedsiębiorców” możesz uczyć się od doświadczonych przedsiębiorców z innych krajów.

 

W ramach programu możesz spędzić od 1 do 6 miesięcy u doświadczonego przedsiębiorcy z sektora MSP w jednym z 37 krajów uczestniczących w programie. Otrzymujesz grant na pokrycie kosztów podróży i utrzymania się podczas pobytu.

 

Co daje Ci taki pobyt? Możesz zdobyć doświadczenie, które pomoże Ci w rozkręceniu własnego biznesu. Zdobywasz też cenne kontakty biznesowe wśród zagranicznych przedsiębiorców. Z kolei przedsiębiorca przyjmujący może skorzystać z Twoich pomysłów i umiejętności.

 

W jaki sposób wziąć udział? Należy zarejestrować się za pośrednictwem internetowego formularza, przesłać swoje CV i biznesplan (w przypadku początkujących przedsiębiorców). Możesz sam wskazać przedsiębiorcę przyjmującego lub wyszukać go w internetowym katalogu.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie programu.