Firma studenta UO – Avantines Clothing

Kreatywność studentów Uniwersytetu Opolskiego nie zna granic. Jest wśród nich wielu sportowców, artystów, naukowców, ale też młodych przedsiębiorców. Jednym z nich stał się również Mateusz Kołodziej, student stacjonarny 3. roku prawa Uniwersytetu Opolskiego, mieszkający na stałe we Wrocławiu.

Własna firma – początki

Mateusz, mimo młodego wieku, złapał smykałkę do otwierania własnych działalności. „Nie potrafię słuchać czyichś poleceń” – mówił. W wieku 17 lat założył znaną we Wrocławiu organizację imprezową „Party Nation”, stworzoną z myślą najpierw o licealistach, później o studentach. Od dawna też wspominał znajomym o chęci stworzenia własnej marki odzieżowej.

I tak też się stało na koniec października 2015 roku. Dziewięć miesięcy przygotowań, projektowania, jeżdżenia po szwalniach w Łodzi, Kędzierzynie-Koźlu i Wrocławiu, wizyt  u grafików, prawników i ciężkich zmagań z coraz to nowszymi przeszkodami w końcu zaczęły przynosić korzyści. Planowana sprzedaż na Niemcy, Włochy i Francję oraz rodowitą Polskę ruszyła na przełomie października i listopada.

Pierwsza sprzedaż

„Bałem się pierwszej sprzedanej rzeczy. Przygotowane było wszystko: ubrania w magazynie, osoby odpowiedzialne z wysyłkę, promotorzy… Ale gdzieś musiało się to zacząć. Za każdy dzień egzystowania Avantines musiałem płacić, czy to za reklamę czy podatki, więc każdy dzień bolał. Trafiło na Hamburg w Niemczech i 16-letniego chłopaka, który napisał, że chce kupić 2 bluzy i koszulkę. Tak rozpoczął się ciąg, który, mam nadzieję, nie da mi spokoju przez wiele lat”.

Mateusz nie ukrywa, że znajomość prawa oszczędziła mu wielu kłopotów, wydanych pieniędzy i nerwów. „Fantastycznie jest umieć samemu radzić sobie z problemami nadchodzących dni. Uniwersytet Opolski dał mi potrzebną wiedzę, jak ją wykorzystam zależy tylko ode mnie”. Zapraszamy wszystkich do śledzenia postępów Mateusza:

Avantines.com

Facebook: Avantines Clothing

Instagram: @avantinesclothing

W razie jakichkolwiek zapytań, Mateusz chętnie udzieli na nie odpowiedzi:

Facebook: Matius Colday