Gdzie zdobyć pieniądze na badania naukowe? My wiemy

Konkursy dla firm studenckich, stypendia na badania we Francji, zagraniczne szkolenia dla młodych naukowców lub konkurs dla młodych projektantów. To zaledwie wycinek z możliwości rozwoju dla studentów, doktorantów, młodych przedsiębiorców.

Przejrzeliśmy stronę  www.granty-na-badania.com i z czystym sumieniem chcemy ją polecić. To kompendium wiedzy o zbliżających się terminach naborów na najróżniejsze stypendia, staże, szkolenia, granty czy konkursy. Przykładem jest:

“Do 28 lutego 2015 r. trwa nabór zgłoszeń na dwutygodniowe zagraniczne kursy dla doktorantów i młodych naukowców z zakresu umiejętności miękkich niezbędnych do współpracy z gospodarką, finansowanych w ramach projektu systemowego “Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi i ich wynikami”. W ramach projektu 500 młodych uczonych (w tym doktorantów) weźmie udział w szkoleniu w najlepszych ośrodkach akademickich na świecie.”

Zagraniczne szkolenia dla młodych naukowców

lub

“Od 30 marca 2015 r. do 30 czerwca 2015 r. trwa nabór wniosków w ramach programu European Pioneers. W ramach konkursu istnieje możliwość otrzymania od 50 000 euro do 250 000 euro na rozwój e-biznesu. Konkurs adresowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw oraz studentów, którzy na potrzeby projektu założą własną firmę.”

European Pioneers – bezzwrotne granty na rozwój e-biznesu

Znajdą tu Państwo praktyczne porady “gdzie” i “jak” zdobyć pieniądze na badania naukowe. Zachęcamy do regularnego zaglądania na stronę.