Impuls do biznesu – konkurs dla przedsiębiorców

Konkurs  Impuls do biznesu jest skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z dowolnego sektora z siedzibą w Polsce, których działalność bądź produkty lub usługi charakteryzują się innowacyjnością. Autor najlepszego pomysłu otrzyma 100 000 zł. Pula nagród w konkursie wynosi 160 000 zł. Do 20 kwietnia 2015 r. można przesyłać zgłoszenia. 

Zgodnie z regulaminem konkursu Impuls do biznesu

Do konkursu mogą być zgłaszane projekty będące w realizacji, bądź też pomysły na przedsięwzięcia gospodarcze w ramach przedsiębiorstwa. Konkurs jest skierowany również do osób niebędących przedsiębiorcami, którzy mają ciekawy pomysł na biznes; wynalazcy, którzy mają produkt/technologię z potencjałem do komercjalizacji, chcących zrealizować swój pomysł na działalność gospodarczą.

Zgłaszać można w nim zarówno innowacyjne produkty, usługi, technologie, procesy sprzedaży, modele działalności, sposoby dotarcia do klienta jak również modele dystrybucji produktów czy usług.

Wnioskodawca musi spełniać także następujące warunki:

  • posiadać minimalne przychody i/lub podpisane umowy handlowe, w przypadku gdy projekt jest już realizowany;
  • udowodnić możliwość szybkiego skalowania biznesu np. w ujęciu geograficznym lub sprzedażowym;
  • udowodnić możliwość szybkiego osiągnięcia progu rentowności;
  • posiadać zespół kluczowych osób, które będą zaangażowane w projekt przez minimalny czas (3-6 lat).

Autor projektu, który wygrał nagrodę główną, może wziąć udział w negocjacjach z Inwestorem, który zainwestuje w projekt 1 000 000 zł.

Regulamin, rejestracja i kontakt jest dostępny na stronie konkursu Impuls do biznesu.