Jesteś gotowy na zdrową dawkę szkoleń? Ruszamy z nowym projektem!

Ma więcej witamin i składników mineralnych, metody produkcji są przyjazne środowisku, jest zdrowsza i ma niezapomniane walory smakowe. Mowa o żywności ekologicznej. Od października opolscy producenci żywności będą mieli okazję do bliższego zapoznania się z tą ideą.

nasz ekoprodukt

Szkolenia dla opolskich producentów żywności „Nasz ekoprodukt” to projekt Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Opolskiego, podczas którego uczestnicy poznają dogłębnie pojęcie ekologicznego produktu,  zasady jego certyfikacji i kontroli oraz  jak go skutecznie promować.

Szkolenia są dostępne dla maksymalnie 128 pracowników z opolskiej branży  spożywczej, zainteresowanych wytwarzaniem ekologicznej żywności. Postanowiliśmy, że 12 z 16 szkoleń odbędzie się w wybranych miastach powiatowych regionu. Dzięki temu, każdy z zainteresowanych uczestnictwem zaoszczędzi czas i pieniądze na dojazd. Pozostałe 4 odbędą się w Opolu. Co najważniejsze szkolenia są nieodpłatne. Każde z nich jest prowadzone w cyklu 32 godzin (4 dni x 8 godzin szkoleniowych pod rząd) co pozwala na pełne zapoznanie się z ideą ekologicznej żywności. Seria  szkoleń potrwa od października 2015r. do marca 2016r.

Popyt na zdrową żywność jest, konkurencja wśród producentów wciąż mała, a zainteresowanie produktami ekologicznymi rośnie. satelitarna mapa Warto skorzystać z nadarzającej się okazji i poszerzyć swoją wiedzę. Wystarczy zgłosić się poprzez formularz elektroniczny .

Projekt  Szkolenia dla opolskich producentów żywności „Nasz ekoprodukt”  jest organizowany przez Uniwersytet Opolski oraz współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Patronat medialny nad projektem  objął portal

patronat medialny