Konferencja podsumowująca „PWP Dualne specjalistyczne szkolenia kadr dla regionu”

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na konferencję poświęconą problematyce szkoleń zawodowych w formie dualnej w województwie opolskim oraz kapitałowi społecznemu, jaki posiadają firmy rodzinne i tradycyjne, opolskie rzemiosło.

Konferencja podsumowująca realizację projektu współpracy ponadnarodowej pn.: „PWP Dualne specjalistyczne szkolenia kadr dla regionu”

17.11.2014, godz. 10.00, Sala Senatu, Collegium Maius, pl. Kopernika 11a

1. Powitanie gości i informacje o projekcie:

• Ewa Rurynkiewicz – Kanclerz Uniwersytetu Opolskiego
  • Alois Jöst – Wiceprezydent Izby Rzemieślniczej w Mannheim, Partner Projektu
  • Teresa Kudyba – Kierownik Projektu
  1. Wystąpienia panelistów:
  • dr Sabina Kubiciel-Lodzińska – Autorka Raportu,  Ekspert Rynku Pracy, Politechnika Opolska

„Adaptacja rozwiązań wypracowanych w warunkach systemu szkolenia dualnego w Niemczech do wymagań opolskich przedsiębiorców”

• Jarosław Chołodecki – Wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatywa Firmy Rodzinne w Warszawie

„Firmy rodzinne wsparciem dla modelu szkoleń w formie dualnej na Opolszczyźnie”

• Hans Fred Herwehe, Dyrektor Akademii Kształcenia w Mannheim