Porady prawne w Akademickim Klubie Biznesu

Akademicki Klub Biznesu zaprasza na bezpłatne porady prawne dla przedsiębiorczych studentów i pracowników opolskich uczelni. Nastąpiła zmiana miejsca porad prawnych.

Doradzają absolwenci Uniwersytetu Opolskiego aktualnie pracujący jako adwokaci i radcy prawni w kancelariach naszego regionu.

Spotkania w tych terminach:

23 lutego, 23 marca, 20 kwietnia, 18 maja i 15 czerwca w godzinach 19-20 odbędą się w sali konferencyjnej naszego Inkubatora. Gdyby ktoś zapomniał jesteśmy na parterze D.S. Kmicic przy ul. Grunwaldzkiej 31.

Porady prawne prowadzi Stowarzyszenie Oppen

OPPEN to Stowarzyszenie założone głównie przez absolwentów studiów prawniczych, choć w naszych szeregach nie brakuje też miejsca dla obecnych studentów, którzy już dziś swoją działalnością pragną wyjść poza mury uczelni. Pomimo faktu, że wszyscy jesteśmy związani z jednym zagadnieniem jakim jest prawo, to nasze grono tworzy szerokie spektrum specjalistów z różnych dziedzin: aplikanci – przyszli adwokaci i radcowie prawni, pracownicy administracji publicznej zarówno rządowej jak i samorządowej, doktoranci prawa, konsultanci podatkowi, a także osoby z doświadczeniem w rachunkowości oraz bankowości. Naszym celem jest:

1. rozwój świadomości obywatelskiej oraz prawnej społeczeństwa,
  2. zwiększanie dostępności do bezpłatnej pomocy prawnej,
  3. dzielenie się zdobytą wiedzą,
  4. ochrona podmiotów słabszych,
  5. działania na rzecz poprawy jakości funkcjonowania administracji publicznej,
  6. podnoszenie kwalifikacji zawodowych innych osób.

Więcej o stowarzyszeniu a także jak się przygotować do konsultacji prawnej można znaleźć na stronie.