Uruchomienie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim

OPIS PROJEKTU

Cele projektu

Celem głównym projektu pn. Uruchomienie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim jest podniesienie kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym poprzez uruchomienie nowego kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim, prowadzonego, uruchomionego i realizowanego w wyniku działań włączających pracodawców w nowym zakresie, odpowiadającego potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa.

Planowane efekty

W ramach projektu przewidziane są działania:

1. Rekrutacja
  2. Zajęcia fakultatywne wprowadzone do programu na podstawie propozycji pracodawców wynikających z ich zapotrzebiowania
  3. Zajęcia kliniczne prowadzone w systemie „mistrz-uczeń”.

Produkty:

• Liczba osób objętych wsparciem EFS w ramach programów kształcenia o profilu ogólnoakademickim lub praktycznym, dostosowanych do potrzeb gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa – 60 os.
  • Liczba nowo uruchomionych kierunków odpowiadających aktualnym potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa – 1
  • Liczba godzin zajęć fakultatywnych proponowanych przez pracodawców – 522
  • Liczba godzin praktycznego kształcenia w systemie „mistrz-uczeń” – 6750

Rezultaty:

• Liczba osób, które podniosły kompetencje w ramach działań uczelni wspartych z EFS – min. 48 os.

Wartość projektu

1 745 280,00 zł

Wkład Funduszy Europejskich

1 692 921,60 zł