Uruchomienie Praktycznego Kierunku Obsługa Biznesu

OPIS PROJEKTU

Uruchomienie nowego kierunku studiów – Praktycznego Kierunku Obsługa Biznesu na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Cele projektu

Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji  studentów uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym w ciągu 45 miesięcy, poprzez otwarcie nowego Praktycznego Kierunku Obsługa Biznesu (PKOB) – nowatorskiego programu o profilu praktycznym nakierowanym na kształcenie średniego i niższego personelu obsługi biurowej i administracyjnej sektora MSP. Uruchomienie praktycznego kierunku nastąpi w wyniku działań włączających pracodawców w nowym zakresie, odpowiadającym aktualnym potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa.

Planowane efekty

W ramach projektu przewidziane są działania:

1. Przygotowanie PKOB do obszaru kształcenia.
  2. Opracowanie programu kształcenia oraz programu studiów o profilu praktycznym.
  3. Zajęcia fakultatywne o profilu praktycznym wprowadzone do programu na podstawie propozycji pracodawców wynikających z ich zapotrzebowania.

Produkty:

• Liczba osób objętych wsparciem EFS w ramach programów kształcenia o profilu ogólnoakademickim lub praktycznym, dostosowanych do potrzeb gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa- 30 os.
  • Liczba nowo uruchomionych kierunków odpowiadającego aktualnym potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa- 1
  • Liczba osób objętych szkoleniami /doradztwem w zakresie kompetencji cyfrowych- 30 os.
  • Liczba zrealizowanych godzin zajęć fakultatywnych o profilu praktycznym- 2160
  • Liczba przedstawicieli PR prowadzących fakultatywne zajęcia o profilu praktycznym- 10 os.

Rezultaty:

• Liczba osób, które podniosły kompetencje w ramach działań uczelni wspartych z EFS- 25 os.

Wartość projektu:

605 000,00 zł

Wkład Funduszy Europejskich:

509 894,00 zł

Agnieszka Wójcik-Musiał

e-mail: agnieszka.wojcik@uni.opole.pl

tel. 77 452 74 58

Projekt pn. „Uruchomienie Praktycznego Kierunku Obsługa Biznesu”

współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020