Współpraca między sektorami szansą na innowacyjność przedsiębiorstw

OPIS PROJEKTU:

Celem Projektu jest zwiększenie potencjału innowacyjnego przedsiębiorstw z rejonu województwa opolskiego poprzez m.in. zintensyfikowanie współpracy na linii przedsiębiorcy – uczelnie opolskie, z wymierną, obopólną korzyścią.

Wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy naukowcami oraz przedsiębiorcami pozwoli, poprzez wzajemne poznanie aktualnych potrzeb i możliwości, na pogłębienie współpracy, wypracowanie lub zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) oraz tzw. Zielonych Technologii (ZTE).

Wyniki współpracy znajdą odzwierciedlenie w konkretnych rozwiązaniach, gdyż pracownicy naukowo – dydaktyczni odbędą w przedsiębiorstwach 4 – miesięczne staże, których głównym efektem będzie opracowanie przynajmniej 1 innowacyjnego rozwiązania do wdrożenia w danym przedsiębiorstwie.

Poprzez udział w szkoleniach, dodatkowo podniosą swoją wiedzę i umiejętności także wydelegowani pracownicy przedsiębiorstw.

STRONA PROJEKTU