ZINTEGROWANY PROGRAM ROZWOJU UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO

Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Opolskiego

OPIS PROJEKTU

Cele projektu

Podniesienie kompetencji osób uczestniczących w kształceniu w edukacji na poziomie wyższym odpowiadających potrzebom gospodarki,rynku pracy i społeczeństwa przy równoczesnym wsparciu zmian organizacyjnych i podniesieniu kompetencji kadr w systemie szkolnictwa wyższego i poprawie dostępności międzynarodowych programów kształcenia dla osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym z Polski oraz dla cudzoziemców poprzez wdrożenie zintegrowanego programu rozwoju Uniwersytetu Opolskiego w obszarach:

• moduł programów kształcenia;
  • moduł podnoszenia kompetencji;
  • moduł programów stażowych;
  • moduł zarządzania w instytucjach szkolnictwa wyższego.

Planowane efekty

• 30% odsetek objętych wsparciem EFS absolwentów uczelni, którzy kontynuowali kształcenie lub podjęli zatrudnienie w ciągu 6 m-cy od zakończenia kształcenia;
  • podniesienie kompetencji  studentów w ramach działań uczelni wspartych z EFS;
  • podniesienie kompetencji pracowników uczelni, którzy dzięki wsparciu z EFS podnieśli swoje kompetencje dydaktyczne;
  • wdrożenie zmian w zakresie zarządzania uczelnią w UO;
  • podniesienie kompetencji zarządczych pracowników uczelni, dzięki wsparciu z EFS.

Wartość projektu

9 196 705, 93 zł

Wkład Funduszy Europejskich

7 750 983, 76 zł

STRONA PROJEKTU

Projekt pn. „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Opolskiego”

współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.