Rozwiń swój pomysł na biznes

Masz pomysł na biznes? Do 29 lutego 2016 r. Poznański Park Naukowo-Technologiczny organizuje nabór studentów oraz absolwentów (do 30. roku życia) chcących wziąć udział w unijnym projekcie EUXCEL. W ramach projektu tworzone będą międzynarodowe grupy, które przez ok. 5 miesięcy, będą pracować nad rozwojem swojego pomysłu na biznes.

Do udziału w programie organizatorzy zapraszają osoby, które spełniają następujące warunki:

• posiadanie dyplomu lub umiejętności z obszaru inżynierii, nauk technicznych, nauk przyrodniczych, ekonomii i biznesu lub wzornictwa;
  • szczególne zainteresowanie zagadnieniami IT/ICT
  • płynne posługiwanie się językiem angielskim;
  • wieku od 18 do 30 lat;
  • student lub osoba pracująca;
  • chęć założenia własnej firmy bądź wzięcia udziału w międzynarodowym przedsięwzięciu biznesowym.

Program składa się z czterech etapów:

1. rekrutacja uczestników – trwa do końca lutego 2016 r.;
  2. warsztaty biznesowe w siedzibie jednego z sześciu partnerów projektu – koszty dojazdu, zakwaterowania oraz uczestnictwa w szkoleniu pokrywane są ze środków EU-EXCEL, warsztaty odbywają się w Polsce, Irlandii, Danii, Niemczech, Grecji lub Hiszpanii;
  3. rozwijanie pomysłów poprzez platformę on-line ze wsparciem mentorów i trenerów – ten etap trwa 12 tygodni, uczestnicy pracują w grupach, które tworzą się podczas warsztatów wyjazdowych;
  4. prezentacja najlepszych pomysłów podczas gali finałowej, wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród.