Smart Up B4U start up!

Studencie i absolwencie kierunków ścisłych UO! Chciałbyś rozpocząć działalność biznesową, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Zastanawiasz się, czy własny biznes jest dla Ciebie? Chciałbyś dowiedzieć się, jak zbudować prototyp własnej działalności pod okiem ekspertów?

Fundacja Laboratorium Zmiany zaprasza na program Smart Up B4U start up!

Dla kogo?

Studenci oraz absolwenci kierunków ścisłych I, II i III stopnia z Opola (Uniwersytet Opolski i Politechnika Opolska)
Nawet jeśli tylko zastanawiasz się, czy własny biznes jest dla Ciebie – przyjdź i przekonaj się!

Co?

Udział w kilkumiesięcznym, darmowym programie SmartUp, aktywizującym prywatną przedsiębiorczość.

Program składa się z dwóch części:

1. blok warsztatów wzmacniających kompetencje miękkie

(8 dni warsztatów stacjonarnych w Opolu w jednym ciągu)

W trakcie warsztatów sformułujesz pomysł na własny biznes. W bloku warsztatów rozwijania kompetencji miękkich odbędą się  zajęcia takie jak:

• odkrywanie własnych mocnych stron i identyfikacji zasobów,
  • nauka radzenia sobie z porażką,
  • empowerment czyli umacnianie,
  • autoprezentacja,
  • perswazja i negocjacje,
  • przedstawienie wartości i zasad obowiązujących w świecie biznesu,
  • analiza case study – przykładów rozwoju start upów i korporacji,
  • konsultacje skype z naukowcami ze Stanford,
  • strategie rozwoju i upowszechniania swoich pomysłów,
  • sposoby przekonywania innych do swoich pomysłów – konstruowanie skutecznego „pitch talk”.

Nad rozwojem pomysłu na biznes będziesz pracować metodą design thinking.

2. blok testowania prototypu na biznes

Podczas tego bloku przy wsparciu przedsiębiorców i opiekunów podejmiesz realne działania biznesowe, takie jak:

• badanie lokalnego rynku,
  • badanie potrzeb odbiorców,
  • spotkania z potencjalnymi odbiorcami swojej usługi/produktu.

Faza ta potrwa około 1,5 miesiąca. Cały cykl zamknięty zostanie 2 dniowym warsztatem podsumowującym i wzmacniającym.

Opracowany pomysł na biznes możesz potraktować jako ćwiczenie albo… wykorzystać, otwierając własny biznes!

Kontakt

Realizatorem programu jest Fundacja Laboratorium Zmiany, partnerem przy realizacji jest Elżbieta Pogoda z UJ w Krakowie.

Ewentualne wątpliwości wyjaśni koordynatorka rekrutacji:

Elżbieta Pogoda

k.pisz@laboratoriumzmiany.org