Jak komercjalizować wiedzę? Studenci UO na szkoleniu w PNT w Opolu

Współpraca AIP UO z Parkiem Naukowo-Technologicznym jest bardzo owocna. 22 kwietnia grupa studentów Wydziału Ekonomii UO oraz pracowników AIP uczestniczyła w szkoleniu z zakresu komercjalizacji. A to dopiero początek współpracy.

Grupa 40 studentek i studentów z Wydziału Ekonomii UO wraz z opiekunem naukowym Panią dr Anną Mijal odwiedziła PNT. Towarzyszyło im pięciu pracowników AIP UO. Wspólnie wzięli udział w szkoleniach dot. komercjalizacji wiedzy:

• Model komercjalizacji pomysłów biznesowych stosowany w Parku Naukowo-Technologicznym – prowadzący Pan Jarosław Pilc Specjalista Kierownik ds. Rozwoju i Wspólpracy

WP_20160422_006

• Prawna ochrona przemysłowa – prowadząca Pani Olga Welcer-Hrycaj Rzecznik Patentowy PNT.

WP_20160422_009

Dodatkowo uczestnicy wizyty zwiedzili, pod fachowym przewodnictwem Bartosza Mazurka, Głównego Inżyniera ds. Laboratoriów PNT w Opolu pomieszczenia inkubatora przedsiębiorczości. Zobaczyli też parkowy budynek laboratoryjno – doświadczalny.

WP_20160422_014

Spotkanie było pierwszym z cyklu kilku kolejnych, otwierających wielowątkową współpracę PNT w Opolu z AIP UO oraz Wydziałem Ekonomii Uniwersytetu Opolskiego. Kolejna wizyta studyjna zaplanowana jest na 6 maja br.