Tech Leaders – mentoring dla kobiet w IT

Od początku listopada br. startuje druga edycja programu mentorskiego Tech Leaders. Jest on dedykowany dla kobiet w IT, które chcą rozwijać idee biznesowe lub karierę zawodową.

Tech_Leaders

Program mentorski dla kobiet w IT

Chcesz sięgnąć po więcej na ścieżce Twojej kariery? A może marzysz o założeniu własnego startupu i globalnej ekspansji? Przed Tobą otwiera się okazja. Poznaj grono Mentorów i Mentorek, które będzie wspierać Ciebie na drodze rozwoju. Wybierz jednego lub jedną z nich, wyślij aplikację, aby dać sobie szansę na wymianę doświadczeń, wspólne odkrywanie Twojego potencjału i wybór kolejnych kroków dla Ciebie.

 

Co?

Czteromiesięczny program mentoringowy, w ramach którego będziesz miała okazję popracować z doświadczonym mentorem nad ważnym dla Ciebie tematem.

 

Dla kogo?

Dla kobiet deweloperek, które pracują w małych, średnich lub dużych firmach, dla tych, które myślą o założeniu własnej działalności, dla tych które prowadzą własną działalność jak również dla takich, które poszukują własnej drogi zawodowej.

 

Założenia programu

Oferujemy Ci możliwość pracy z doświadczonymi mentorami, ekspertami w różnych dziedzinach, którzy podczas regularnych spotkań (osobistych, online lub telefonicznych) pomogą Tobie znaleźć rozwiązania dla nurtujących Ciebie pytań, zagadnień. Ilość miejsc: max. 50.

 

Oczekiwane efekty programu

  • Gotowy plan akcji dotyczący zagadnienia, z którym zgłosiła się dana uczestniczka.
  • Zrealizowanie planu podczas trwania programu.
  • Podsumowanie wyników działania.
  • Wnioski na przyszłość, dalszy plan działania (jeśli czas pozwoli).
  • Monitoring/kontakt z dziewczynami do 6 miesięcy po zakończeniu programu.

Tech_Leaders_1

 

Celem projektu jest stworzenie swobodnej przestrzeni do dzielenia się wiedzą i rozwijania  możliwości w życiu zawodowym, korzystając ze wsparcia doświadczonych mentorów.

 

“Tech Leaders to coś więcej niż tylko kolejny program mentorski. To społeczność życzliwych ludzi, którzy chcą dzielić się wiedzą, kontaktami, energią i dobrym słowem. Tego wsparcia jakie otrzymuje uczestnik nie da się zastąpić żadnym szkoleniem, książką czy wykładem. Tech Leaders ma to dzięki ludziom, którzy stworzyli ten projekt z pasją i chęcią pomocy, tym którzy są dopiero na początku swojej drogi. Tylko tak możemy razem stworzyć społeczność, w której dobra energia nie przestanie krążyć!” – mówi Ela Wróbel, jedna z uczestniczek Tech Leaders.

 

W pierwszej edycji wzięło udział 50 uczestniczek z całego świata. Druga edycja wygląda podobnie, każda z uczestniczek będzie mogła współpracować z jednym, wybranym mentorem w czasie indywidualnych sesji mentorskich. Częstotliwość i rodzaj spotkań – online/offline jest ustalana indywidualnie przez mentora i mentee, w zależności od potrzeb. Uczestniczka sama wybiera mentora – na podstawie biogramu i w odniesieniu do sfery, w której chce się rozwijać. W bieżącej edycji uczestniczki będą miały okazję współpracować o miesiąc dłużej.

 

W gronie mentorów pojawią się eksperci związani m.in. z programowaniem w różnych językach, User Experience, sprzedaży, planowania i rozwoju biznesu, finansowania startupów, komercjalizacji badań naukowych, zarządzaniem zespołami, budowaniem wizerunku.

 

Organizatorem Tech Leaders jest społeczność Women in Technology we współpracy z Grupą Allegro.

 

Wydarzenie jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona, uczestniczki będą wybrane spośród zgłoszeń. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić aplikację do 25 października br. na stronie: http://techleaders.pl