V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw zbliża się wielkimi krokami

Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw to połączenie teorii i praktyki, biznesu i nauki, sektora prywatnego i publicznego. Hasłem przewodnim dla europejskiego biznesu będzie: Nauka – Biznes – Samorząd – Razem dla gospodarki. Przedsiębiorcy i samorządowcy spotkają się w Katowicach 12 października br.

logotyp-kmsp-pl

Co przygotowano?

Kongres złożony jest z kilku ścieżek tematycznych, w ramach których organizowane są poszczególne sesje i wydarzenia. Pierwsza z nich nosi nazwę: Innowacyjna Firma, Inteligentne Miasto, Konkurencyjny Region. Uczestniczący w niej przedsiębiorcy dowiedzą się między innymi jak poprawić zdolność konkurencyjną swojej firmy poprzez innowacje oraz gdzie szukać środków na finansowanie unikatowych pomysłów i
rozwiązań.
Uczestnicy Kongresu będą też dyskutować na temat partnerskiej współpracy samorządów, urzędów pracy i firm sektora MŚP oraz dostosowania systemu edukacji do potrzeb pracodawców. Nie zabraknie tematów związanych z innowacjami w medycynie, turystyce, nanotechnologiach, energetyce i multimediach. Optymalizacja procesów biznesowych to kolejny ciekawy temat, któremu poświęcona zostanie odrębna ścieżka tematyczna.

Kolejne ścieżki skupiać się będą na tematyce przywództwa, strategii i dialogu oraz różnych aspektów przedsiębiorczości. Uczestnicy Kongresu wspólnie zastanowią się, jakich liderów potrzebuje Europa, Polska i każda firma, a także jak być dobrym przywódcą na co dzień. W
ramach ścieżki „Przedsiębiorczość niejedno ma imię” odbędą się sesje poświęcone firmom rodzinnym, sukcesji i aktywizacji osób niepełnosprawnych. Również osoby zainteresowane tematyką międzynarodowej współpracy gospodarczej odnajdą dla siebie szereg atrakcyjnych paneli, w których będą mogły aktywnie uczestniczyć. W tym roku organizatorzy postanowili przyjrzeć się bliżej możliwościom współpracy, jakie stwarzają rynek amerykański, austriacki, czeski, słowacki, turecki oraz szeroko rozumiany kierunek wschodni. Nie zabraknie spotkań B2B i Face2Face.

Wydarzenia towarzyszące

Kongresowi  towarzyszą liczne wydarzenia:

a)      Program „Samorząd, który wspiera MŚP” skierowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego oraz Targi Biznes Expo.

b)      dedykowane młodym, początkującym przedsiębiorcom. Z myślą o nich powstała Akademia Marketingu i Sprzedaży, a także panele dotyczące szkolnictwa,
funkcjonowania młodego przedsiębiorcy w Polsce czy start-upów.

c)      zjazd delegatów organizacji członkowskich Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców w Brukseli. W trakcie EU-US Young Entrepreneurs Summit Katowice 2015 odbędzie się wręczenie nagród Finału Ogólnopolskiego Konkursu Młody Przedsiębiorca 2015.

W trakcie EKMSP przedstawiona zostanie także oferta PARP dla przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu, dostępna w nowej perspektywie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój i Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Rejestracja

Bezpłatna rejestracja dostępna jest na stronie www.ekmsp.eu
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.