Dziesiątki wydarzeń, szkoleń i warsztatów związanych z przedsiębiorczością? Wiedza, z której możesz czerpać pełnymi garściami? Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2021 już w dniach 8-12 listopada 2021 r. Zobacz, z jakich możliwości możesz skorzystać!

Pełna lista wydarzeń zostanie opublikowana na stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, a już teraz gorąco zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Uniwersytet Opolski:

Poniedziałek, 08.11.2021

Światło w pogoni za cieniem

Skąd bierze się światło? Jak to się dzieje, że widzimy? Jak nasz wzrok oszukać i jak go chronić? Jaki wpływ ma światło na nasze zdrowie? Optyka okularowa z elementami optometrii – nowy kierunek na naszym Uniwersytecie.

08.11.2021, godz. 14:00 – 14:45

Online (MS Teams)

Zapisy:

Pomoc de minimis oraz pomoc publiczna dla przedsiębiorstw – wprowadzenie

Przedstawienie podstawowych informacji o warunkach prawnych udzielania wsparcia dla przedsiębiorców w różnych formach, w ramach tzw. pomocy de minimis oraz innej pomocy publicznej, w szczególności w formach pożyczek, udostępniania kapitału lub dotacji.

Uczestnicy poznają podstawowe treści dla udzielania pomocy, tj. moment udzielenia pomocy publicznej, dopuszczalne limity pomocy, unijną koncepcję przedsiębiorstwa, w tym „mikro-, małego i średniego przedsiębiorstwa”, a także obowiązki wiążące się z otrzymaniem pomocy publicznej.

08.11.2021, godz. 17:30 – 18:30

Park Naukowo Technologiczny w Opolu
ul. Technologiczna 2

Zapisy:

Warsztaty wystąpień publicznych – “Rozwój osobisty – moda czy konieczność?” (Toastmasters Opole)

Każdego dnia na naszej drodze pojawiają się nowe wyzwania. Możemy się ich wystraszyć albo możemy się z nimi zmierzyć. Niemalże codziennie potrzebna jest nam dodatkowa wiedza, dodatkowe umiejętności. Czy na pewno jest to tylko moda, a może nieustający rozwój to dzisiaj konieczność? Na ten temat podyskutujemy w poniedziałek 8 listopada br.

Podczas spotkań klubu Toastmasters Opole trenujemy umiejętności występowania publicznego, przygotowując mowy, udzielając sobie nawzajem informacji zwrotnych i dyskutując na interesujące nas tematy. Dzięki temu rozwijamy umiejętności liderskie. To miejsce, w którym w przyjaznej atmosferze przełamiesz strach przed wystąpieniami publicznymi. Nauczysz się przemawiać lepiej i skuteczniej, czego rezultatem jest wzmocnienie wiary w siebie i rozwój osobisty.

08.11.2021, godz. 18:00 – 20:30

Studenckie Centrum Kultury – sala kameralna

ul. Katowicka 95, 45-061 Opole

Wydarzenie na Facebooku:

Wtorek, 09.11.2021

Mowa ciała w biznesie

Prowadząca: Dr Kamila Kasperska Kurzawa, wykłada w katedrze bezpieczeństwa wewnętrznego. Zajmuje się problematyką międzynarodowej przestępczości zorganizowanej i zwalczaniem terroryzmu. Prowadzi kursy i konsultacje związane z mową ciała i savoir vivre.

09.11.2021, godz. 13:00 – 13:40

Gdzie?

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu, ul. Technologiczna 2 (aula)

Zapisy:

Bezpieczeństwo inwestowania na rynku finansowym

Przedstawienie zagrożeń oraz ryzyk związanych z bezpieczeństwem środków finansowych zdeponowanych w sektorze bankowym. Omówienie zagadnień związanych z funkcjonowaniem i zwalczaniem działalności parabanków i podmiotów nie posiadających zezwolenia na prowadzenie działalności na rynku finansowym oraz na gromadzenie i inwestowanie środków pieniężnych klientów. Uprawnienia i zadania podmiotów mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonowania profesjonalnych i nieprofesjonalnych uczestników rynku finansowego

09.11.2021, godz. 17:30 – 18:30

Gdzie?

Wydarzenie online (MS Teams)

Zapisy:

Kryptowaluty – czy można na nich zarobić? Kierunki rozwoju rynku kryptowalut po kryzysie pandemicznym

Rynek kryptowalut bardzo szybko zmienił gospodarkę globalną, którą dzisiaj znamy. Wraz z rozwojem technologicznym nieuniknionym staje się pominięcie wpływu kryptowalut na naszą codzienność. Coraz więcej wielkich firm podejmuje się akceptowania kryptowalut jako środka płatności, a decyzje liderów na rynku powodują zmiany w strategii mniejszych konkurentów. Kurs Bitcoina wystrzelił dość wysoko, a więc pytanie: czy można jeszcze na nim zarobić? A jeżeli tak to ile? Czy coś pobije jeszcze wartość bitcoina? W jaką stronę zmierza rynek i czy jest szansa, że powstanie coś jeszcze innego, niż kryptowaluta? Te pytania spędzają sen z powiek wielu inwestorom, a więc warto się temu przyjrzeć.

09.11.2021, godz. 18:00 – 20:00

Gdzie?

miejsce zostanie podane do wiadomości

Wydarzenie na Facebooku: