Wygraj staż w Parlamencie Europejskim! (konkurs)

Znasz angielski? Wygraj płatny staż w Parlamencie Europejskim! Weź udział w konkursie “Starcie Tytanów”.

 

To nieistotne czy jesteś studentem filologii angielskiej, europeistyki, filozofii czy automatyki i robotyki – pytamy, czy dobrze znasz angielski. Jeżeli oprócz tego jesteś odważny, twoim konikiem są języki obce i poszukujesz pomysłu na siebie i swoją – zbliżającą się wielkimi krokami – zawodową przyszłość, to mamy coś dla Ciebie! Organizując konkurs “Pokaż Język: Starcie Tytanów” europosłanka Danuta Jazłowiecka we współpracy z Politechniką Opolską już po raz piąty daje możliwość studentom i niedawnym absolwentom sprawdzenia się w roli tłumacza i wygrania stażu w Parlamencie Europejskim.

Laureaci pierwszych trzech miejsc wygrają miesięczny staż w Parlamencie Europejskim, zaś zdobywcy 4. i 5. miejsca staże w opolskim biurze Europosłanki. Pozostali uczestnicy finału (zajmujący miejsca od 6. do 10.) wygrają zaproszenie na wyjazd studyjny do Brukseli!

Dla kogo dokładnie jest konkurs?

Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów* uczelni wyższych w województwie opolskim i województwie dolnośląskim oraz studentów i absolwentów innych uczelni, pochodzących z województwa opolskiego. Konieczna jest biegła znajomość języka angielskiego, a także znajomość dodatkowego języka, który jest jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej. Znajomość drugiego języka nie będzie przedmiotem konkursu i zostanie zweryfikowana jedynie przez przedstawienie kserokopii certyfikatu, oceny na dyplomie, w indeksie lub na świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej.

 

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Zgłosić swój udział w konkursie można na dwa sposoby:

  • wysyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres konkurs@jazlowiecka.pl lub
  • dzwoniąc pod nr telefonu: 77 453 10 38 i podając swoje dane.

 

Kiedy wszystko się wydarzy?

  • Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 17 lutego 2017 r. (piątek) do godziny 23:59!
  • Eliminacje odbędą się w poniedziałek 20 lutego 2017 r.
  • Ogłoszenie wyników eliminacji i wskazanie nazwisk osób, które dostały się do finału nastąpi najpóźniej 27 lutego 2017 r. (poniedziałek).
  • Wielki finał Starcia Tytanów odbędzie się w poniedziałek 6 marca 2017 r.

 

Na czym polega konkurs?

“Starcie Tytanów” podzielone jest na dwa etapy – eliminacje i finał. W pierwszym z nich, zadaniem uczestników będzie pisemne przetłumaczenie krótkich tekstów z języka angielskiego na polski i na odwrót. Dziesięciu uczestników, którzy najlepiej poradzą sobie w eliminacjach, weźmie udział w finale, który polegać będzie na zmierzeniu się z prawdziwym symultanicznym tłumaczeniem wystąpienia europosłanki Danuty Jazłowieckiej – dokładnie tak jak w Parlamencie Europejskim podczas sesji plenarnej!

Więcej informacji tutaj

 

Dokumenty

Regulamin_Starcie_Tytanów_2016-2017

Formularz_PJ_Starcie_Tytanów_2016-2017