Wyjedź na staż przemysłowy do Japonii

Studiujesz kierunki ścisłe i zobaczyć Japonię na własne oczy to Twoje marzenie? Wyjedź we wrześniu na praktyki do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Program Vulcanus maj na celu wzrost współpracy przemysłowej i lepsze zrozumienie między Japonią a Unią Europejską. Obejmuje praktyki przemysłowe dla studentów nauk ścisłych z Europy.

Praktyki zaczynają się we wrześniu a  kończą w sierpniu następnego roku. W tym czasie studenci uczestniczą w :
– Tygodniowym seminarium dotyczącym Japonii
– Czteromiesięcznym intensywnym kursie języka japońskiego
– Ośmiomiesięcznych praktykach w firmie japońskiej.

Cele programu:
–         Poznanie szeregu zaawansowanych technologii stosowanych przez wiodące firmy japońskie
–         Poznanie języka japońskiego i docenienie japońskiej kultury
–         Stworzenie warunków dalszej kariery ukierunkowanej na współpracę z japońskim biznesem.

W programie mogą uczestniczyć:
– obywatele Unii Europejskiej
– studenci inżynierii i nauk ścisłych, taich jak informatyka, inżynieria naukowa, mechaniczna, chemiczna, elektronika, biotechnologia, elektronika, fizyka, telekomunikacja, informacja, inżynieria nuklearna, materiały  metalowe, ceramika, systemy produkcji,…
– osoby ubiegające się o wyjazd muszą być studentami na co najmniej czwartego roku na jednym z uniwersytetów w UE. Staż odbędzie się zgodnie z zasadami danego uniwersystetu  – może, ale nie musi być zaliczony do czasu nauki na danym uniwersytecie

Program jest finansowany przez Europejsko – Japońskie Centrum Współpracy Przemysłowej oraz japońskie firmy goszczące praktykantów. Studenci dostają grant w wysokości 1.900.000 jenów na pokrycie kosztów podróży oraz kosztów utrzymania w Japonii. Seminarium i kurs językowy są bezpłatne. Studenci otrzymują zakwaterowania na czas seminarium, kursu językowego i praktyk.

Termin składania wniosków
20 stycznia 2015 r.

Więcej informacji na stronie.

za: Eurodesk Polska